Na zajęciach z informatyki uczniowie klasy 1-3 mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem zakupionym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.
Laboratoria Przyszłości
- 17
„Mała książka- wielki człowiek”
Uczniowie klasy pierwszej realizują założenia kampanii społecznej Instytutu Książki ”Mała książka- wielki człowiek”. 17 listopada oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników. W bibliotece szkolnej uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Słuchali z uwagą fragmentów książki „Pierwsze abecadło”. Poznali zasady korzystania z biblioteki szkolnej. Rozwiązywali zagadki i samodzielnie wypożyczali pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że interesujące zajęcia przygotowane przez opiekuna szkolnej biblioteki zachęcą uczniów do czytania.
5
TOLERANCJA
16 listopada Międzynarodowy Dzień Tolerancji w tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły w strojach koloru zielonego, gdyż symbolizuje on życzliwość i tolerancję. Znaczenie omawianego terminu Tolerancja uczniowie klas 1-3 przypieczętowali odrysowaną dłonią.
12
11 LISTOPADA W PRZESZKOLU
W przeszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dzieci odśpiewały Hymn.
SZKOŁA DO HYMNU
Podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości cała społeczność szkolna odśpiewała hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Włączyła się w tej sposób do akcji promowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki - "Szkoła do Hymnu".Podczas uroczystości wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości".
11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. W wydarzeniu brała udział cała społeczność szkoły, prowadzącymi byli uczniowie z klasy 6. Tematem przewodnim były piosenki patriotyczne, które mają szczególne znaczenia dla historii narodu. Stanowią rodzaj kroniki, która rejestruje wszystkie najważniejsze i najbardziej podniosłe wydarzenia z przeszłości, mające kluczowe znaczenia dla kraju i obywateli. Wybrzmiały pieśni legionowe, piosenki z czasu II wojny światowej. Każda klasa śpiewała jedną pieśń. Pięknie zaprezentowali się także soliści: Zofia Sujka zaśpiewała piosenkę Już dopala się ogień biwaku, Karolina Falander i Filip Nowak z kl. 6 wykonali utwór Harcerski mundur, Jagoda Ciupa i Kajetan Fojtar zaprezentowali się w piosence Taki kraj, Michał Bil zaśpiewał Dziś idę walczyć, mamo, a Marianna Majchrowska Rotę. Niektóre pieśni były wykonywane przez wszystkich zebranych. Śpiewali nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele. ,,Aktorzy” tej pięknej uroczystości stanęli na wysokości zadania. Swoim zaangażowaniem i postawą sprawili, że akademia była wyjątkowa i niepowtarzalna.
10
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Każdy z uczniów w tym dniu przyniósł swój ulubiony, zdrowy produkt.
1
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
W naszej szkole Dzień Postaci z Bajek obchodzony był 4 listopada. Z tej okazji uczniowie mogli przebrać się lub przynieść ulubioną rzecz z bajki. Każdy z uczniów mógł wylosować magiczne przesłanie na ten dzień. To był dzień pełen wrażeń.
13
1 LISTOPADA
Uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". W ramach akcji uczniowie uporządkowali bezimienne i opuszczone groby oraz zapalili znicze.
SZKOLNA AKCJA PCK
W związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem przypadającym 16 października, Polski Czerwony Krzyż przeprowadził ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem. Celem kampanii było pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionów dotkniętych bezrobociem, oraz uświadomienie mieszkańcom Polski, że głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi, ale również w polskich domach. W ramach Kampanii Walki z Głodem członkowie i członkinie szkolnego koła PCK przeprowadzili zbiórkę pieniędzy wśród uczniów naszej szkoły. Zbierali również datki na ten cel kwestując przed sklepem „ U Kasi”. Dziękujemy wszystkim za wsparcie tej szlachetnej akcji.
GMINNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
Marianna Majchrowska
ZSiP Krzyworzeka
Gminne Zawody Lekkoatletyczne
W dniu 18.10.2022 roku odbyły się Gminne Zawody Lekkoatletyczne w Ożarowie. Z naszej szkoły, łącznie z dwóch kategorii (klasy 4-6 oraz 7-8), wzięły udział 23 osoby, które wykazały się ogromną sprawnością fizyczną i pokazały, że umieją wygrać, aby stanąć na podium.
W obydwóch kategoriach klasowych konkurencje były różne.
Kategoria klas 4-6: rzut piłeczką palantową, bieg na 60 oraz 600 metrów, skok w dal(oddzielnie dziewczeta i chłopcy)
Kategoria klas 7-8: pchnięcie kulą, bieg na 100 oraz 1000 metrów, skok w dal.(oddzielnie dziewczeta i chłopcy)
Z kategorii klas 4-6 medalistami zostali Zofia i Antoni Sujka z klasy szóstej oraz Jagoda Ciupa z klasy piatej. Zofia Sujka zajęła III miejsce w rzucie piłeczką palantową, Antoni Sujka za III miejsce w biegu na 600 metrów i Jagoda Ciupa za II miejsce w biegu na 600m .
Z kategorii klas 7-8 medalistkami zostały Magdalena Chałupczyńska, Klaudia Przybyła, Nadia Kałuża, Maja Adamczyk oraz Anna Matusiak z klasy ósmej. Magdalena Chałupczyńska zajęła III miejsce w biegu na 1000 metrów, Nadia Kałuża- I miejsce, Klaudia Przybyła- II miejsce w pchnięciu kulą, Maja Adamczyk- I miejsce w biegu na 100 metrów i Anna Matusiak- III miejsce w biegu na 100 metrów.
Drużynowo nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii klas 7-8 i IV miejsce w kategorii klas 4-6.
Podsumowując, uczniowie naszej szkoły godnie reprezentowali naszą placówkę oraz wykazali się nie lada sprawnością fizyczną, za co należą im się ogromne gratulacje.
16
DZIEŃ BEZ SKARPETEK
21 października obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień bez skarpetek". Zarówno dzieci jak i nauczyciele "na boso" wykonywali ćwiczenia podczas zabaw i zajęć ruchowych.
22Podczas akcji wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości".
KASZTANOBRANIE DLA KRZYSIA
Po raz kolejny Samorząd Uczniowski i Wolontariusze naszej szkoły zwracają się z prośbą o pomoc w zbiórce kasztanów, które pomogą sfinansować leczenie Krzysia.
Nie bądźmy obojętni! Pomóżmy!
DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ
18 października 2022 obchodzony jest Dzień Poczty Polskiej. W związku z tym dniem nasza szkoła bierze udział w akcji "Pocztówkowy zawrót głowy". Jej celem jest nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek, promowanie własnego regionu oraz szkoły, zapoznanie z zawodem listonosza oraz z zadaniami urzędu pocztowego.
PASOWANIE NA UCZNIA W „LIPOWYM SIEDLISKU”
13 października w poczet uczniów naszej szkoły zostali włączeni pierwszoklasiści. Uroczystość miała charakter bardzo oficjalny i połączona była z zakończeniem projektu „Lipowe siedlisko” oraz wręczeniem stypendiów Wójta Gminy Mokrsko. Tradycyjnie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Koleżanki „pszczółki” przygotowały zabawne „otrzęsiny”. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a pan Dyrektor pasował ich na uczniów . Zaproszeni Rodzice i Goście zadbali o wspaniałe upominki. Uczniowie klas starszych powitali kolegów gromkimi brawami, które rozbrzmiewały w całej szkole.
Druga część uroczystości to podsumowanie projektu finansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Gminy Mokrsko oraz Rady Rodziców i Sponsorów. Projekt ten obejmuje rewitalizację terenu wokół szkoły, budowę punktu dydaktycznego na zewnątrz budynku. Głos zabrali Pan Dyrektor Wojciech Psuja, Pan Starosta Marek Kieler, Poseł RP Paweł Rychlik, Pani Wizytator Irena Wydmuch oraz Wójt Gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski. Następnie uczniowie klasy pierwszej w towarzystwie gości posadzili krzewy iglaste wzdłuż ogrodzenia szkoły i oficjalnie przecięli wstęgi w ogródku dydaktycznym.
Uroczystość była bardzo doniosła i utrwaliła wśród uczniów postawy proekologiczne.
65
WYCIECZKA KLAS I - III DO OPOLA
W poniedziałek 11 października uczniowie klas I – III pojechali na wycieczkę do Opola. Najpierw obejrzeli spektakl teatralny pt. „Calineczka” w Teatrze Aktora i Lalki. Puchate lalki animowane przez aktorów wprowadziły widzów w zaczarowany świat przygód i przyjaźni.
Później wycieczkowicze odkrywali historię średniowiecznego Opola, zwiedzając Zamek Górny. Gościli zarówno w mrocznych lochach, jak i pięknych komnatach. Mogli tam poczuć się jak dawni rycerze i królowie, gdyż wszyscy chętni mieli możliwość przymierzania historycznych kostiumów.
Wycieczka należała do udanych, nie tylko ze względów kształcących, ale też była świetną okazją do integracji z innymi klasami, sprawdzianem samodzielności i zachętą do atrakcyjnego spędzania czasu wolnego.
5
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
7. października w naszej szkole, podobnie jak w ubiegłym roku, można było usłyszeć uczniów posługujących się najpopularniejszymi językami obcymi. W ten sposób ponownie świętowano Europejski Dzień Języków. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy szóstej przy wsparciu nauczycieli języków obcych zorganizowali zadania oraz atrakcje dla uczniów pozostałych klas. Zmierzyli się oni z zagadkami oraz quizami językowymi, łamigłówkami kulturowymi, a także wzięli udział w aktywnościach, np. tańczyli do popularnych piosenek pochodzących z różnych europejskich krajów. Dzięki temu uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i intuicję językową oraz zapoznać się z nieznanymi faktami. Na koniec organizatorzy akcji podsumowali osiągnięcia uczniów. Najlepszymi językowcami w kategorii klas 1 – 3 okazała się klasa 3, natomiast wśród uczniów klas 4 – 8 triumfowała klasa 8. Zwycięzców nagrodzono słodkim upominkiem oraz możliwością wyboru dowolnego „dnia bez pytania”. Akcja sprawiła uczniom wiele radości i będzie kontynuowana w kolejnych latach.
50
DZIEŃ CHŁOPAKA
Z okazji Dnia Chłopaka, życzymy wszystkim Chłopakom tym dużym i tym małym dużo zdrowia, radości i uśmiechu. Pogody ducha, spełnienia najskrytszych marzeń i satysfakcji z osiągniętych sukcesów.
Życzenia składają Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem
28 września br. uczniowie klasy piątej udali się do Rodzinnego Parku Trampolin FUN ZONE w Wieluniu. Wyjazd został zorganizowany przez rodziców uczniów z okazji Dnia Chłopaka. Dwie godziny wspaniałej zabawy: skoki, salta, wspinaczka, a na koniec jeszcze pizza. Wielkie podziękowania dla Rodziców, a w szczególności dla pań: Kamili Ciupy, Renaty Fojtar, Anny Kałuży i Bogusławy Mateusiak.
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Sprzątanie Świata. Porządkowali teren wokół szkoły oraz wzdłuż ulic. Akcje zakończyli integracją przy kiełbaskach z grilla.
9
AKCJA PT.: "GRA DLA MALUCHA"
W naszej szkole zorganizowana została akcja pt.: "Gra dla malucha", w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Celem akcji było pozyskanie gier planszowych, które stanowić będą wyposażenie świetlicy szkolnej i pracowni kl. 1.
Akcja spotkała się dużym zaangażowaniem naszych uczniów.
Bardzo dziękujemy za wsparcie.
11Podczas akcji wykorzystany został sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości".
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie